Tuesday, 28 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰ - 21 صفر 1443
شناسه خبر : 726
  پرینتخانه » اتاق خبر تاریخ انتشار : 07 سپتامبر 2021 - 16:32 | 9 بازدید | ارسال توسط :

توقف تغییر کاربری ۵۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی در بوکان

به گفته مدیر جهاد کشاورزی بوکان در سایه فعالیت تیم های گشت حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی در سطح شهرستان، از تغییر کاربری غیر مجاز ۵۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی واقع در روستای کوسه بوکان جلوگیری شد.

توقف تغییر کاربری ۵۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی در بوکان

به گزارش روستانیوز، انور امینی خواه افزود: این اقدامات در راستای صیانت از اراضی کشاورزی و به استناد تبصره  ۲ ماده ۱۰قانون اصلاحی حفظ کاربری اراضی و با حضور نماینده دادستان، رییس و همکاران امور اراضی مدیریت و پاسگاه نیروی انتظامی صورت گرفته است .
امینی خواه ادامه داد: تغییر کاربری غیرمجاز دیوارکشی و استخر و فنس کشی از مصادیق تغییر کاربری غیرمجاز می باشند که در این راستا به تعداد ۱۲ مورد قلع و قمع مستحدثات صورت گرفت .

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی، بدون اخذ مجوز از کمیسیون مربوط از سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است، گفت: با متخلفان، طبق قانون برخورد و نسبت به قلع و قمع برابر مواد تبصره ۲ ماده ۱۰ و ماده ۳ قانون مذکور اقدام می شود.

وی همچنین از روستاییان و کشاورزان خواست در صورتی که قصد احداث بنا و تاسیسات یا دیوارکشی در اراضی زارعی و باغی متعلق به خود را دارند، قبل از هرگونه اقدامی از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (۱۳۱) یا با مراجعه به مراکز خدمات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برای دریافت مجوز اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.